Devoxx for kids Wrocław 2016

W dniach 10-11 września 2016 na uniwersytecie ekonomicznym we Wrocławiu odbędzie się wydarzenie o nazwie „Devoxx 4 kids”.


Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie we Wrocławiu, gdzie dzieciaki w ramach zorganizowanych zajęć będą uczyć się programowania. Przewidywany jest podział na grupy wiekowe: 6+, 8+, 10+ i 12+. Czas trwania zajęć to około 45 minut. Na ten moment nie został jeszcze ustalony dokładny plan, ale wszystkie informacje będą podawane na bieżąco. Udział jest oczywiście bezpłatny, wszystkimi kwestiami zajmują się wolontariusze zrzeszeni wokół organizacji D4K. 😉 Ogólnie jeśli chodzi o całą Polskę jest to już trzecia edycja. Wydarzenie to jest połączone z konferencją dla programistów o nazwie Devoxx, której to autorzy wpadli na pomysł małych warsztatów z programowania dla dzieci. Przyświeca im hasło:
Inspire children to programming, robotics and engineering.

Zapisy jeszcze nie ruszyły, ale rozpoczną się wkrótce, wszystkie szczegóły znajdują się tutaj, a zdjęcia z innych miejsc w Polsce gdzie warsztaty już się odbyły tutaj.

Jestem wśród osób które zajmują się organizacją tego eventu. Aktualnie jesteśmy na etapie poszukiwania sponsorów, a także osób merytorycznych. Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem oferty, to skontaktuj się ze mną, lub na ten adres email:
devoxx4kidspl.wroclaw@gmail.com

Chętnie zaprosimy do współpracy 😉

Pozdrawiam!