#18 Tworzenie własnych zadań

Poprzednio pokazałem jak osiągnąłem aktywności obsługujące testy, a dzisiaj dzięki kilku zmianom w kodzie udało się zrobić tak, aby użytkownik mógł sam wyznaczyć sobie czas, ilość odpowiedzi i maksymalną ilość pomyłek. Było to naprawdę proste, a spójrzmy jak fajnie działa:

A teraz wszystkie zmiany, które poczyniłem w kodzie wyglądają tak:
1) w klasie MenuActivity obsługa następnego activity -> Custom

2) stworzenie CustomActivity w którym wpisujemy ile ma być zadań etc..

A także przekazujemy dane które zostały wpisane w pola. Od razu parsujemy na inty, żeby nie było problemu 😉 Formatki EditText po stronie xml są tak sformatowane, żeby przyjmować tylko cyfry 😉

Edycji w istniejącym kodzie też nie było zbyt wiele 😉

3) zmieniła się klasa CounterOperation, metoda getData()

Dzięki temu obsługuje dane przesłane przez użytkownika (obiekt Intent może być naprawdę bardzo przydatny 😉

4) doszła zmienna boolean o nazwie custom, która ma zastosowanie w tych samych przypadkach co zmienna test, czyli zasady są takie same, ale wartości może podać użytkownik.

W ten oto sposób w kilka chwil doszła kolejna logika do zadań. Także możliwości mamy już całkiem sporo i praktycznie zostało to wszystko osiągnięte dzięki kilku liniom kodu, dzięki wcześniejszemu przygotowaniu sensownych nadklas.

Ten post ma numer 18 w konkursie DSP, cieszę się, że jest tyle osób które przegląda mojego bloga (dzięki! :). Pozostały jeszcze dwa DSP i zastanawiam się, czy pisanie dalej, tzn po zakończeniu konkursu na temat tego projektu z tak dużą intensywnością ma sens? Bo mam w głowie kilka pomysłów na to co może się tutaj dziać, ale o tym za kilka wpisów 😉 Będzie fajnie 🙂

Projekt na github.

Pozdrawiam!