Jak zrobić piękną aplikację

Na pewno każdy już zauważył następującą tendencję, że im aplikacja jest ładniejsza, tym ma więcej pobrań. Content jest oczywiście bardzo ważny, ale o wiele lepiej nam korzystać z czegoś co jest przyciąga wzrok, nie jednokrotnie godząc się nawet z częściowym ukryciem potrzebnej funkcjonalności pod jakąś piękną animacją. Czasem jednak coś jest piękne, ale bezużyteczne. Ważne, aby znaleźć złoty środek pomiędzy tymi dwoma wartościami. Ale nie o tym chciałem pisać. Pytanie które chciałem dzisiaj zadać, to jak ważny jest design dla programisty Android? Odpowiedź: coraz ważniejszy. Nie każdy ma jednak talent plastyczny, aby stworzyć piękną grafikę. Ja osobiście, mam taki problem, często wychodzą mi jakieś niedopasowane kolorami i kształtami szkarady. Jednak jest na to sposób, gotowce. Użyłem jednego w swojej poprzedniej aplikacji, dlatego chciałem dzisiaj przedstawić kilka przykładów, oraz podać miejsca gdzie szukać inspiracji.
Zaczynamy od animacji której sam osobiście użyłem ostatnio, czyli:

Ten twórca stworzył jeszcze jedną, bardzo podobną:

Prawda, że są ładne? Znalazłem je na stronie android-arsenal. Godnym polecenia miejscem, gdzie możemy szukać jest również strona dribbble. O to dwa piękne cuda które tam znalazłem:

Implementacja tego typu rozwiązań jest najczęściej bardzo prosta. I stosunkowo niewielkim kosztem można naprawdę bardzo polepszyć wygląd swojej aplikacji. Przy czym jak pisałem we wstępie, nie należy zapominać o funkcjonalności 😉
Pozdrawiam!