Podsumowanie roku 2023

tl;dr to po prostu podsumowanie roku, ale, że ostatnie wpisy były o tym, że nie chce mi się już nic robić po godzinach, to w tym wpisie znajduje się mała aktualizacja tego stanu rzeczy (znaczy, już mi się trochę chce)

Zrobiło się nostalgicznie, wszyscy chcieli kolorowo i ślicznie…

Jak śpiewa Pezet w nowym kawałku „Stary Pezet (klasyczny)”, który pomimo tego, że jest nowy, to ma brzmieć, jak by był stary (czyli nagrany w latach 90) – tak samo trochę ja. W poprzednich wpisach pisałem o tym, że robienie rzeczy po godzinach już mnie tak nie kręci, a perspektywa 12 sezonów „Chłopaków z baraków” jest lepsza niż kolejny projekt po godzinach. Jednak pojawiło się tutaj kilka zmian i powoli pojawiają się jakieś pomysły, jakieś realizacje.. O wszystkim konkretnie w tekście poniżej.

💪

Przede wszystkim – dużo w mojej perspektywie zmienił covid, bez wchodzenia w szczegóły – przeszedłem go bardzo cięzko. Kiedy w końcu doszedłem do siebie uznałem, że potrzebuję konkretnych zmian. Jedną z nich było „fizyczne” zadbanie o siebie. Poprzednio nie robiłem za wiele – zdarzała się jakaś dieta która nawet przynosiła jakieś efekty, ale bez wytrwałości i aktywności fizycznej – było to raczej krótkotrwałe. Od półtora roku jednak dorzuciłem siłownię – i to zmieniło bardzo dużo!

Wiem, że to wydaje takie oczywiste, ale jak się okazuje – aktywnoć fizyczna naprawdę wpływa na wiele aspektów życia, nie tylko w kontekście samego zdrowia, ale również – chęci do pracy oraz dodatkowych aktywności.

I to nie to, że już nie jestem gruby – dalej jestem. Ale waga powoli – z wahaniami, ale jednak zmierza w kierunku który mnie interesuje.

🤖

Sztuczna inteligencja! To był bardzo gorący temat jeśli chodzi o miniony rok i w mojej skromnej opinii, to nie jest jakiś „specyficznie użyteczny” blockchain, ale narzędzie które może być użyte w wielu kontekstach dając fantastyczne rezultaty. Tak więc nadchodzący rok również będzie pewnie rokiem linuksa sztucznej inteligencji.

Jeśi chodzi o mnie, to uczestniczyłem w szkoleniu AI Devs i na dodatek uznaję to szkolenie za takie dobre – że uczestniczyłem w dwóch edycjach. Tym samym – korzystając z okazji, jeśli nie miałeś przyjemności, to serdecznie polecam

To dzięki temu szkoleniu w minionym roku napisałem sobie kilka „małych narzędzi” które fajnie wspomagają moją codzienną pracę wykorzystując AI. Tak więc – jak widać – projekciki po godzinach wróciły. No i korzystając z okazji – Tobie też chciałbm zaproponować udział, a jeśli skorzystasz z mojego reflinka https://www.aidevs.pl?ref=r2402 to mój portfel też będzie Ci wdzięczny, bo na kolejną edycję dostanę zniżkę 🤑

🎮

Wracając jednak do podsumowania roku – dalej sporo czasu spędzałem z grami. W 2023 roku wyglądało to tak jak na poniższych obrazkach:

Jak widać – sporo czasu spędziłem w grach. Jak by ktoś chciał dołączyć na jakiejś platformie – to serdecznie zapraszam 🙂

A co przyniesie kolejny rok? Cóż, projekt którym chcę się zająć to 100porad.pl – mały projekcik głównie w sieciach społecznościowych gdzie chce przedstawić 100 rzeczy / pomysłów / hacków z których korzystam, aby żyło mi się lepiej. Jeśli Cię to interesuje – zapraszam do zostawienia maila. I to tyle jeśli chodzi o to krótkie podsumownaie – chciałbym Ci jeszcze tylko życzyć na najbliższy rok aby był lepszy od tego co minął – wszystkiego dobrego! 🙂