Week review #16 – chwila relaksu, nowe projekty, zmiany na Kenis

Kończy się tydzień numer trzydzieści siedem, który upłynął pod znakiem zbierania sił po wrocławskim devoxxie dla dzieciaków 😉 To było bardzo wyczerpujące. Ale przy tym naprawdę satysfakcjonujące 😉 Mamy wielką nadzieję, że w młodych programistach udało się zaszczepić chęć odkrywania technologii i tworzenia fajnych rzeczy 🙂 Po za tym ten tydzień był raczej nastawiony na taki reklas po urlopie i po tym wydarzeniu. Ojj powrót do pracy jest ciężki. Oto co zrobiłem w tym tygodniu.

Po pierwsze, blog się trochę zmienił 🙂 wreszcie dokończyłem moduł subskrypcji email, także śmiało można się zapisywać, albo z menu po prawej stronie, albo z pop-upa. Starałem się go ustawić tak aby był jak najmniej denerwujący, można go wyłączyć klikając gdziekolwiek na ekranie, a ciasteczka zapamiętają, żeby tak szybko ponownie się nie pojawił. Dodatkowo, edytowałem trochę kodu na stronie, w języku PHP o którym nie mam pojęcia. Bardzo pomogła mi w tym książka Gynvaela Coldwinda o nazwie „Zrozumieć programowanie”. Znajduje się tam rozdział, jak korzystając z dedukcji i tego co się umie poruszać się po językach o których nie mamy pojęcia 🙂 Przydało się, jak widać strona dalej działa, czyli pełen sukces 😉

Chciałem jeszcze w kilku słowach podsumować wydarzenie d4k. Mieliśmy z pozostałymi organizatorami w piątek spotkanie gdzie czytaliśmy feedback od kogo tylko udało się go uzyskać, a także spisywaliśmy własne uwagi, kilka rzeczy już wiemy, że zorganizujemy inaczej 🙂 Ale ogólnie odzew jest bardzo pozytywny, około 90% najwyższych ocen, czyli dzieciaki były zadowolone. A to najważniejsze, bo to dla nich organizowaliśmy wydarzenie 😉 I w przyszłym roku też zorganizujemy, niedługo znowu zaczynamy 🙂

d4k_logo

 

Noo dobrze, projekt d4k się skończył, trzeba zaczynać następne rzeczy 😉 Natura nie znosi próżni. Oto czego można się spodziewać w najbliższym czasie:

  • kanał na YT – pierwszy odcinek jest już nagrany, postanowiłem spróbować kolejnej nowej formy, zobaczymy jak mi pójdzie 🙂 został jeszcze montaż, jakieś pewnie animacje, ale o wszystkim będę tutaj informował.
  • kurs Kotlina – pomysł jest taki, aby na bieżąco porównywać go z javą i w ten sposób budować taki jak by dwujęzykowy kurs. Dla osób które znają javę – jako punkt odniesienia. Dla innych, będą mogli jednocześnie próbować zrozumieć dwa języki 🙂 Jestem bardzo ciekawy jak to wyjdzie.
  • aplikacja android + klient webowy – mam w głowie pomysł na aplikację, która rozwiązuje pewien życiowy problem, z którym wielu się boryka. Zrobiłem już mały research, były już takie aplikacje, ale żadna z nich nie miała klienta webowego. I wydaje mi się, że to była ich słabość. Jeśli się uda komercyjnie – super. Jeśli uda się mniej, będę szukał swojej szansy w następnym projekcie 😉 Wszystkie info i pewnie informacja o betatestach – pojawią się tutaj.

Po za tym serwis Kenis dla którego stworzyłem dwa kursy zmienił ich sposób dystrybucji, od tej pory kursy dostępne są w serwisie YouTube w tych dwóch playlistach:

Zachęcam również do zapoznania się z pozostałą ofertą kanału „Samuraj programowania”. Poprzednio serwis pilnował, aby lekcje wykonywać regularnie – codziennie. Teraz jest już nieco inaczej, na yt można oglądać w momencie w którym nam wygodnie. Czy to lepiej, czy gorzej, nie wiem 🙂 Faktem jest, że zapraszam do zapoznania się z nimi 🙂

To by było na tyle, jeśli chodzi o ten tydzień. Był raczej spokojny, nabrałem sił, mam wielką nadzieję, że w nadchodzącym uda mi się rozpocząć wszystkie 3 projekty o których wspomniałem. Co z tego wyjdzie, zobaczymy 😉 Stay tuned!

Pozdrawiam!