Week review #22 – czasem nie da się skończyć

Skończył się naprawdę naprawdę pracowity tydzień, jednakże akurat teraz efektów tej pracy niestety nie widać. Czasem tak bywa, kilka projektów rozpoczętych, zrealizowanych w 60-80% ale jeszcze nie dopracowanych na tyle, żeby można było się nimi pochwalić 🙂 Innymi słowy efekt tego tygodnia to trzy posty jako wersje robocze i podobnie nowy odcinek pH na warsztacie. W związku z czym mogę zapewnić, że nadchodzący tydzień (zwłaszcza, że dwa dni wolnego przede mną) przyniesie wiele nowych treści. Zajmę się też uporządkowaniem tych comming-soon’ów na stronie 😉 A wracając do tego tygodnia..

Sporo czasu spędziłem nad nowym odcinkiem pH, długo trwało zwłaszcza zrobienie intro (pierwszy raz robiłem takie coś). Ale po skończeniu pracy nad nim wydaje mi się, że wyszło w porządku 🙂 Jak wam się podoba?

Dodatkowo blog się trochę zmienił, może jest to kosmetyczna zmiana, ale teraz dzielenie się treściami będzie łatwiejsze. Dodatkowo ten nowy fab (floating action button) świetnie pasuje do stylistyki bloga, polecam nań klikać i patrzeć jak działa 😉 Czyli jak łatwo podzielić się treścią z innymi 🙂

Na początku zeszłego miesiąca (września) przeprowadziłem się, tydzień zajęło mi uporządkowanie nowego miejsca, poprzestawianie mebli, rozstawienie się, etc.. Ale po tym tygodniu zostało jeszcze kilka drobnych prac, które trafiły na listę i czekały tam.. Blisko 2 miesiące na zrealizowanie 🙂 Czasem tak jest z niektórymi zadaniami, że kiedy trafią na listę to-do, bardzo im trudno się stamtąd wydostać, bo mają niski priorytet. Całkiem ciekawe zagadnienie, jak to jest, że z jednej strony ciągnie nas, żeby zamknąć jakiś projekt, móc go odwiesić na listę zrealizowane, a z drugiej odkładamy cały czas te zadania na później. Nie mniej bez filozofowania, to również zajęło mi trochę czasu w tym tygodniu, ale skończyłem ostatnie prace związane z wprowadzeniem się, jakieś drobne naprawy, dokręcenie uchwytów w szafkach, takie rzeczy. Po dwóch miesiącach fajnie zarchiwizować taki projekt 😉

Po za tym cały czas szukamy osób chętnych do działań przy d4k (pod linkiem opis poprzedniej edycji, ale założenia się nie zmieniły, w tym roku chcemy po prostu lepiej, mocniej, więcej 😉 Masz ochotę zrobić coś dobrego i jesteś z Wrocławia? Napisz na devoxx4kidspl.wroclaw@gmail.com, na pewno się przydasz 🙂 Pracy mamy mnóstwo.

To by było na tyle, jeśli chodzi o ten tydzień. Rozważam zmianę tej formy na month-review 😉 Ponieważ co jakiś czas zdarza się tydzień taki jak ten, kiedy pracy było sporo, a efektów nie widać 🙂 Ale muszę to na spokojnie przemyśleć, pisanie minimum jednego tekstu w tygodniu to bardzo dobry trening. Pozwala spojrzeć na to co się rzeczywiście robiło, a nie tylko zbieranie statystyk dla statystyk 😉 Zanalizować i wyciągnąć wnioski. Cóż, nie wiem jeszcze co zrobię 🙂 Na pewno nadchodzący tydzień będzie ciekawy 😉 Stay tuned!

Pozdrawiam!