#15 Aktywność wskazania ilości i kolejne poprawki

Ale tytuł posta 😉 Tak naprawdę to tylko tak zawile brzmi sprawa jest naprawdę prosta, mamy narysowany stos (a jakże) i wybieramy ile elementów się na nim znajduje 😉 Noo i oczywiście trzymając się konwencji mamy najpierw wprowadzenie, a następnie 5 prób na punkty. Oto jak to wygląda.

Sam widok tablicy numerycznej można by jeszcze poprawić, ale nie będzie to trudne 😉 Dzięki ostatnim poprawkom dodawanie tego typu zadanek to już naprawdę chwilka, wydaje mi się, że nie wiele więcej da się jeszcze tutaj zrobić. Ale wprowadziłem jeszcze dwie istotne poprawki, mianowicie, kiedy dodałem zadanka i chciałem je umieścić w innym miejscu na tej liście:

To okazało się, że musiałem edytować kilka klas, aby wiedziały jak się prawidłowo przełączać. Dlatego wyciągnąłem to wszystko w jedno miejsce, usunąłem z funkcji jeden argument, tak to wygląda:

I teraz już kolejne elementy mam w jednym miejscu 😉 Dodanie następnego zadanka nie będzie wymagało edycji w innych aktywnościach.

Kolejną rzeczą którą poprawiłem jest niepowtarzanie się animacji fab przeniesione do samej obsługi animacji, dzięki temu nie musimy o to dbać w każdej aktywności osobno.

Jak widać logika nie jest taka całkiem prosta, ale ogólnie chodzi o to, że jeśli ostatnia figura w animacji jest taka sama, to nie trzeba animować, wizualnie wygląda to dobrze 😉 Przy okazji, Android Studio, czasem podpowiada jak można rozwiązać to w kodzie krócej, opcją simplify. Tym razem też podpowiedział:

Sam dodałem entery, żeby nie był to jeden ciąg 😛 Simplify, że hej, oczywiście nie zostawiłem w tej wersji 😉

Ps. Aktualna liczba wyświetleń to: 4993, także wkrótce pyknie okrągłe 5000 odsłon bloga 😉 Dzięki wielkie 🙂 A po zakończeniu konkursu blog na pewno nie umrze, mam już kilka pomysłów na niego 😉 Ale o tym za jakiś czas, na razie mam 75% DSP wpisów 🙂

Projekt na github.

Pozdrawiam!