Podsumowanie konkursu DSP i.. całego miesiąca.

Dzisiejszy wpis będzie.. o mnie. Tak wyszło, że ostatni miesiąc skłonił mnie od kilku refleksji, oraz w sumie, nie napisałem jeszcze podsumowania konkursu. Z którego wyniku osobiście nie jestem do końca zadowolony.. ale po kolei.

DSP

To był naprawdę bardzo fajny konkurs, poznałem wiele ciekawych osób, z częścią udało mi się spotkać osobiście w Warszawie, z częścią na pewno jeszcze niejednokrotnie się spotkam. Na arenie blogowej pojawiło się kilku bardzo ciekawych graczy, którzy dzielnie produkują coraz to lepsze teksty. W ramach konkursu stworzyłem grupę na facebooku (zapraszam, jeśli piszesz o IT, albo lubisz czytać o IT!) w której staram się, aby pojawiały się tylko treści od blogerów piszących o IT.

Jak pisałem poprzednio dostałem się do finału, po głosowaniu wewnętrznym byłem na 6 pozycji. Niestety po głosowaniu otwartym spadłem na pozycję numer 20.

Na wykresie jako „ja” oznaczony jest krzaq, który jest autorem wykresu (chytrze). Link do jego bloga: https://dsp.krzaq.cc/

Nie mniej dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali! Dostałem łącznie 146 punktów, a to naprawdę coś 🙂 Chociaż moim celem było utrzymanie się w pierwszej 10, to mogłem rozegrać to trochę inaczej, np napisać jeszcze jakiś dobry tekst, w którym dodatkowo zachęcił bym do głosowania, teraz już wiem, że następnym razem muszę postąpić w taki sposób (zadziałał tak Mariusz Bugajski, co świetnie prezentuje się na wykresie). Nie mniej, jeszcze raz, dziękuję wszystkim za głosy! 😉

 

Prelekcje

Jestem zero-jedynkowy. Taki wniosek mnie naszedł po tym miesiącu. Albo robię coś na maksa, albo wcale. Nie umiem, nie potrafię inaczej. Planem na ten miesiąc, o czym wspominałem niedawno było odpocząć. Więc odpocząłem, do tego stopnia, że nie zrobiłem niczego co miałem zaplanowane 😉 Z wyjątkiem rzeczy które były w jakiś tam sposób wymuszone, poprzez zobowiązania wobec innych. Dlatego nadchodzący miesiąc będzie zdecydowanie miesiącem pracy, może nawet uda się poprawić design i zachowanie bloga? Chodzi o wyskakujące okienka, momentami wygląd, etc.. Nie mogę obiecać, że się uda, ale mam kilka spisanych uwag, którymi chciałbym się zająć. A także prawdopodobnie dojdzie zakładka „prelekcje” gdzie będzie można zobaczyć kalendarz, oraz tematy. Kilka nowych kołacze mi się w głowie i jest to zdecydowanie coś, czym chcę teraz się zająć.

Autor: Tomasz Mutter, podczas Toast Wrocław. https://web.facebook.com/toastwroclaw

Szkolenie

Możliwe, że dojdzie również zakładka „szkolenia”. Wszystko dlatego, że w sobotę 24.06 prowadziłem swoje pierwsze, całodniowe z programowania w javie. Mam jeszcze kilka pomysłów, trochę wiedzy no i muszę przyznać, że to mi się spodobało. Chociaż materiału było sporo, to wydaje mi się, że uczestnicy nie byli zawiedzeni. Jako dowód mogę pokazać kawałek ankiety.

Przez całą ankietę nie jest aż tak super różowo, ale zawsze, przeważają opinie pozytywne (3), od czasu do czasu pojawiają się neutralne (2).  Za całe wydarzenie odpowiedzialna była inicjatywa devWarsztaty, fajnie było wystąpić pod ich szyldem i coś pokazać, dziękuję za organizację i możliwość prezentacji.

DevPanel

Zakładka „DevPanel” się akurat nie pojawi, ponieważ jest już cała strona, o tu. W skrócie chodzi o to, że razem z Pawłem Klimczykiem, oraz Bartoszem Bonisławskim postanowiliśmy zorganizować pierwszy programistyczny panel dyskusyjny online. Aktualnie przerwa wakacyjna, ale wydaje się, że pomysł chwycił i budzi zainteresowanie. Postaramy się wykorzystać ten czas na aktualizacje logo, oraz wyglądu, poprawki techniczne, etc.. W czerwcu prowadziłem spotkanie z tego cyklu, jego zapis do obejrzenia znajduje się na YouTube, zapraszam!

To tyle jeśli chodzi o ten miesiąc, 24 godziny nabite w Tekken7 świadczą, że zdecydowanie udało mi się odpocząć. A może Ty masz jakieś uwagi dotyczące bloga? Napisz, podziel się, chętnie wysłucham opinii, może chciałbyś o czymś poczytać? Albo coś Cię denerwuje? Albo interesuje? Śmiało, komentarze to idealne miejsce do tego!