Podsumowanie roku 2017

Koniec roku to idealny czas, aby robić wszelkiego rodzaju podsumowania i zestawienia. Ja również postanowiłem zerknąć wstecz i zobaczyć jak wyglądał dla mnie rok 2017. Sporo się działo, ale mam wrażenie, że podsumowania raz w roku jednak nie dają pełnego oglądu sytuacji. Więc być może będę takowe robił i publikował częściej? Cóż, czas pokaże, tymczasem zapraszam do wpisu, zwłaszcza interesuje mnie Twoje spojrzenie na wykres z aplikacji Toggl, który znajduje się poniżej. Daj znać w komentarzu co o nim myślisz.

W skrócie

Na początku roku 2017 pracowałem jeszcze jako instruktor w szkółce programowania dla dzieci Wowschool, prowadząc rozmaite zajęcia. W styczniu podjąłem się napisania aplikacji, o której za wiele nie mogę powiedzieć, ale finalnie, nic z tego nie wyszło. W lutym zacząłem też przygotowywania do konkursu „Daj się poznać„, gdzie finalnie zająłem 20 pozycję na blisko 1000 startujących osób. W międzyczasie zmieniłem też firmę, oraz razem z Bartoszem Bonisławskim, oraz Pawłem Klimczykiem rozpoczęliśmy tworzenie serii paneli z programistami na żywo, nazwanej DevPanel. W tym roku pojawiłem się dwa razy na wydarzeniach z serii Toast prelegując na temat Google Actions, oraz „Do more with Android”, czyli automatyzacja w Androidzie. Dodatkowo przeprowadziłem całodniowe szkolenie w ramach wydarzenia #devwarsztaty, był to przyspieszony kurs javy. W trakcie wakacji (po za tym, że miałem trochę wolnego) i wkrótce po nich pracowałem nad aplikacją do obsługi budżetu, ale poległem, nie udało mi się jej dokończyć. Następnie wspólnie z ekipą udało się zorganizować wydarzenie „Devoxx4kids Wrocław„. W październiku zarejestrowałem też DG i opublikowałem swój pierwszy kurs na Udemy, rozpocząłem swoją przygodę z tą platformą.

Statystyki

Garść statystyk po całym roku, tak przedstawiały się odwiedziny bloga w całym roku 2017.

Podsumowanie roku 2017

Dane są zbliżone do tych z jeszcze poprzedniego roku, w aktualnym mam zamiar wypaść lepiej, przez tworzenie większej ilości i lepszej treści.

Wykres z Toggl z kolei przedstawia się w ten sposób.

Podsumowanie roku 2017

 

Ciekawe, prawda? 🙂 Jak interpretujecie taki wykres, to był pracowity rok, czy wcale niekoniecznie?

To może jeszcze na koniec wykres z play-store z informacjami o aplikacjach.

Podsumowanie roku 2017

Play store po za jedną aktualizacją został ostatnio nieco zaniedbany, ale kto wie, co przyniesie przyszłość. Na koniec: na platformie Udemy na mój kurs w roku 2017 zapisało się 175 osób.

Plany

W 2018 również zmienię pracodawcę 😉 Czy będzie to na zasadach b2b, czy uop, jeszcze się przekonamy. Mam też kilka punktów na liście zadań, oraz dodatkowo planuję sprawdzić jakie są możliwości zarabiania na platformie Udemy, jak mi idzie planuję publikować w comiesięcznych raportach. Pierwszy już za mną, wkrótce napiszę kolejny, o tym jak (słabo) poradziłem sobie w grudniu. Mogę tutaj zdradzić, że w planach mam na razie około 6 kursów javowo-androidowych. Dodatkowo poszukam innych źródeł dochodu, próbując monetyzować i lekko ulepszając  aplikacje które już posiadam, być może tworząc nowy produkt? Przy czym ostatni punkt będzie wymagał kilku miesięcy wytężonej pracy, więc jak będzie, przekonamy się pod koniec roku. Warto kliknąć tam po prawej -> i dołączyć do email newslettera, ponieważ na blogu będzie o tym jak radzę sobie na Udemy, może nieco o technologii, oraz o tym jakie jakie inne pomysły na wygenerowanie dochodu się pojawiają. Zapraszam serdecznie!